GrowSmart

PROJEKTI EESMÄRK

TaMi Automatics OÜ viib perioodil 17.06.2020 – 20.12.2020 ellu arendusprojekti „Growsmart seadme arendus“ , mille  eesmärgiks on vaälja arendada seade millega saab jälgida taime juure keskkonna parameetreid.

Projekti  tulemuseks on  tootmis- ja müügikõlblik toode, mis viiakse ellu koostöös Protoskoop OÜ´ga.

Projekti toetatakse  Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest ning toetus on saadud EAS-i innovatsiooni- ja arendusosaku meetmest.

Projekti EU59513 maksumus on  7475 eurot, millest toetuse summa  on  5232,50 eurot.

 

GAT22 Development of methodology and tools for greenhouse automation training

Projekti number: 2022-2-EE01-KA220-VET-000096973

 

Periood: 01.01.2023 – 01.01.2025

Lühikirjeldus: Projekti peamise väljundina on virtuaalse kasvuhoone väljatöötamine õppeotstarbel ja koolitusmaterjalid, mis toetavad õpetamist ja õppimist virtuaalsel kasvuhoonel. Projektiga toetatakse eelkõige uuenduslike digitaalsete õppe- ja õppevahendite (virtuaalsed kasvuhoone- ja koolitusmaterjalid) kasutuselevõttu aianduskoolides. Projektis välja töötatud uudsete digiõppe- ja õppevahendite kasutuselevõtu tagamiseks koolitatakse õpetajaid kasutama uuenduslikke, õpilasekeskseid, koostöö- ja meeskonnapõhiseid õppemetoodikaid, mis toetavad autonoomset õppimist. Lisaks eelnevale on selle projekti oluliseks tulemuseks ka tööturu vajadustele vastava koolituse pakkumise toetamine koolides. Praktiline ja kaasaegne tehnoloogiapõhine õpe suurendab õpilaste tööalast konkurentsivõimet. See suurendab üliõpilaste huvi ja motivatsiooni ning julgust ja potentsiaali läbi lüüa rahvusvahelisel tööturul ja valdkonna innovaatilistes suurettevõtetes. Projekti eesmärk: Projekti eesmärk on muuta kasvuhooneautomaatika õpe õpilasekesksemaks, kasutades projektipõhist õppemeetodit, uudseid digitehnoloogia lahendusi ning toetada ennastjuhtivate õppijate arengut läbi õppeprotsessi disaini. Ühtlasi on eesmärgiks muuta aiandusautomaatika õpe praktilisemaks ja õpilastele ja täiskasvanud õppijatele atraktiivsemaks. Tegevused: Projekt kestab kaks aastat. Projekti jooksul toimuvad rahvusvaheliste partnerorganisatsioonide projektikohtumised (nii virtuaal-, kui ka kontaktkohtumised) ja tagasiside kogumine, kus igast organisatsioonist osaleb 2-4 inimest. Partnerkoolide õpetajatele viiakse Eestis läbi metodoloogiline koolitus. Projekti raames toimub 2 virtuaalkasvuhoone ja õppematerjalide testimist õpetajatega ja üks piloteerimine õpetajate ja õpilastega. Tulemused:

  • valminud on virtuaalse kasvuhoone arvutiprogramm;
  • valminud on virtuaalkasvuhoone koolitusmaterjalid;
  • õpetajad on läbinud metoodilise koolituse, et toetada sobivate õppemeetodite rakendamist valminud koolitusmaterjalide ja virtuaalse kasvuhoone kasutamiseks.

Juhtpartner: Räpina Aianduskool (Eesti).
Partnerid: 1. Tartu Kunstikool (Eesti); 2. TaMi Automatics OÜ (Eesti); 3. Landwirtschaftliche Fachschule Langenlois (Austria); 4. Stichting Groen Onderwijs Oost Nederland (Holland).
Kellele taotlus esitatakse: Haridus- ja Noorteameti Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuur
Projektijuht/kontaktisik: Räpina Aianduskooli õpetaja Keio Kaarlõp, keio.kaarlop@aianduskool.ee

 

Projektid       Projektid

Projekt „Kasvuhoone automatiseerimise koolituse metoodika ja tööriistade arendamine“ on kaasrahastatud Erasmus+ KA2 toetusega.

Scroll to Top